ETEKLİ İKTİDAR - SİNAN AKYÜZ

Etekli İktidar Erkek Hakları Kitabı
Sinan Akyüz

ALFA YAYINLARI

 


''Etekli İktidar'' haklarını sürekli genişleten kadınları ve köşeye sıkış(tırıl)mış erkekleri anlatıyor. Yazar sıkı bir ''Erkek Hakları Savunucusu.'' Bu kitap; kentli, iyi eğitimli, kariyerist ve çalışan kadınların, erkeklerin nasıl da canına okuduğunun ''fotoğrafını'' çekiyor. Sinan Akyüz, kitabında; ezilen, ''oyuna'' getirilen, aldatılan, ''ailenin geçimini sağlama makinesi'' olarak kullanılan ''ahh zavallı biz erkekler''den yana tavrını koyuyor. Bu kitapta; kadın erkek ilişkileri üzerine sıkı tespitler, uygulanabilir taktikler ve erkeklerden yana bir tavır bulacaksınız. Kadınlar bu kitapta, erkeklerin neden artık evlenmediğinin, ''erkekçe'' cevabını bulacaklar. Yazar erkeklere, ''oyuncu'' kadınlara karşı, ''kendini koruma ve kontr-atak yapma taktikleri'' de veriyor. Yararlı olduğu kadar, esprili de bir kitap.Kadınlar canınıza okudukça, bu kitabı okumayı canınız çekecek!UYARI: Bu kitabı karınızın/sevgilinizin ulaşamayacağı yerde saklayınız!

 

Sinan Akyüz "Etekli iktidar" adlı kitabında, fizik bakımından zayıf oldukları için ezilir görünen kadınların, aslında nasıl iktidar olduklarını ortaya koyuyor, araştırma ve soruşturmaları ile..

 

altı çizilenler:

 

"Yaşlı bilge, genç çekirgesine sorar:
- Bir kölenin en çok istediği şey nedir?
Yüreği daima kaybedenlerden yana atan genç çekirge yanıtlar:
- Özgür olmak!
Yaşlı bilge, "iyi düşün" der. Genç çekirge, ısrar eder:
- Bir kölenin en büyük isteği özgür olmaktır! Yaşlı bilge yumuşak bir sesle, son sözünü söyler:
- Bir kölenin en çok istediği şey, zannedildiği gibi özgür olmak değil, bir köle sahibi olmaktır.
Genç çekirge düşünür:
Acaba bu nedenle mi, kadınlar erkeklere eşit olmak istiyormuş gibi görünüp, gerçekte erkeklere egemen olmak istiyorlar!"


"Kadın özgürlüğü savunucularına kızıyorum. Sokaklarda sandıkların üstüne çıkıp, kadınların erkeklerden daha zeki olduklarını bağırıp duruyorlar. Bu doğrudur, fakat yüksek sesle söylenmemelidir. Yoksa her şey berbat olabilir!"
Anita Loos


"Bütün erkekler çakaldır; fakat bunlardan birine, geri kalanından sizi koruması için ihtiyaç duyarsınız."
Marlene Dietrich


"Bir erkek ölürken kıpırdayan son yeri, kalbidir. Bir kadın ölürken, dili!"
George Chaprnan


"Kadınlar erkeklerden 4 şey ister;
Yatağında bir kaplan, sırtında bir vizon,
garajında bir jaguar ve bütün bunların
parasını ödeyecek bir eşek!"
Ivana Trump


"Tanrı erkeği yarattı, sonra da sıkılmasından korktuğu için ona kadın verdi. Kısa bir süre sonra Tanrı pişman oldu ve kadının erkeğin canını sıkmasından korkup, ona tütünü yolladı."
Mark Twain


"soru sormak da sevişmek gibidir, insanın zihnini bir takım cevaplara gebe bırakır!"


"Masumiyet giderken onun açtığı kapıdan, önce güven, sonra fedakarlık, sonra bağlılık çıkar. Masumiyetin ve peşinden gidenlerin ilişkide yarattığı boşluğu, aldatma, bencillik, tartışma, ayrılık ve yalnızlık doldurur."


"..."fetheden erkek, yöneten kadındır." Erkekler bir kadını nasıl tavlayacaklarını düşünürler, kadınlar ise tavlandıktan sonra bir erkeği nasıl yöneteceklerini."


"İngiliz şairlerinden Milton'a;
- Efendim" demişler, "İngiliz Prensleri, bildiğiniz gibi on dört yaşında taç giyme hakkına sahip oluyorlar. Buna rağmen evlenmek için neden on sekiz yaşım doldurmak zorunda kalıyorlar?
Milton:
- Gayet normal efendim, diye cevap vermiş. "Çünkü bir kadını idare etmek, ülkeyi idare etmekten daha zordur."


"Kadın peşinde koşmanın erkeğe zaran yoktur, zarar veren onları yakalamış olmaktır."


"Görünüşte su ateşten üstündür. Fakat ikisinin arasına bir tencere (sevgi) girdi mi, ateş o suyu kaynatır, buharlaştırır, yok eder. Görünüşte su nasıl ateşten üstünse, sen de kadından üstünsün; fakat hakikatte ona mağlupsun, onu istemektesin."
Mevlana

 

"Skorer erkek" olmak da bir marifet değil, daha fazla kadın tarafından kullanılmışlık vesikasıdır. Bir erkek ne kadar çok kadınla yatmışsa, o kadar çok kadın tarafından tepe tepe kullanılmıştır.


"Kadın kendi başına ne gül goncayıdır ne de diken,
Koklamasını bilirsen gül, tutmasını bilmezsen diken olur."
Refik Halid Karay

 

"Ey akıllı ve egemen geçinen ulu erkek kardeşlerim, artık erkek olduğunuz için övünmeyiniz! Şunu bilin ki; yaşamda oynadığınız her rolün yazan artık bir kadın. Bunu ancak oyun bittiğinde anlıyorsunuz. Perdeler kapanıp seyircinin sizi alkışlamasını beklerken, gerçekle yüz yüze geliyorsunuz. Boş koltuklara doğrulan ışıklarda, gerçeği görebiliyorsunuz. Koltuklar boş ve sizi kimse alkışlamıyor! Çünkü oynadığınız oyunun yazarı bir kadın. Bu oyunu yalnızca onun için oynamıştınız!"

 

"Bir kadın için icat edilmiş en kullanışlı cihaz, bir erkektir!"


"Başarı taç gibidir, onu başınızın üzerine koyduğunuzda, size bakan kişilerin gözleri kamaşır, yüzündeki sivilceleri göremezler. Yani başarı kusurları gizler. Buna psikolojide hale etkisi denir."

 

"erkekler kadın peşinde koşmak yerine, kadınların peşinden koştuğu şeylerin peşinden koşmalılar. Bir erkek, kadınların peşinden koştuğu şeylere "sahip" olunca, kadınlar da ona "sahip olmak" için çabalarlar."


"20 yaşındaki kadın futbol topu gibidir, 22 erkek birden onun peşinden koşmaktadır. 25 yaşındaki kadın basket topu gibidir, 10 erkek aynı anda peşinden koşmaktadır. 50 yaşına gelmiş kadın ise pinpon topu gibidir, herkes onu bir diğerine atar!"


"Her devir kendisinden sonrakini
doğurmak için acı çeker!"
Cenap Sahabettin


"Boşanma davasında kadın, hakime talebini gerekçesi ile açıklamış.
-Sayın hakim, çocuğun bende kalmasını istiyorum. Onu dokuz ay karnımda taşıdım.
Hakim kocaya sormuş:
-Karınızı duydunuz, bir diyeceğiniz var mı?
Adam "var tabii" demiş ve anlatmış:
-Sayın hakim. Farz edin ki canınız bir kutu soğuk cola istedi. Makineye parayı attınız ve cola geldi. Şimdi bu cola makinenin midir, yoksa parayı deliğe atanın mı?"


"Kadın erkekten,
aslan yüreği içinde kuzu itaati ister."
Cenap Sahabettin

 


 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !