HİJYENİK AŞKLAR - YILMAZ ERDOĞAN

Hijyenik Aşklar
Yılmaz Erdoğan

SEL YAYINLARI

 

 

Kalabalık geceleri bekleyen yalnız kahvaltılar için hep acele ediyorduk. Yağsız beyaz peynir tadında ilişkiler kuruyorduk. Seviyorduk. Sevmeyi seviyorduk. Bazı elele yürüyüşlerde keşke yağmur yağsın istiyorduk. Hangi sevdanın üstüne yağmur yağsa, biz onu aşk belliyorduk.Hijyene önem vermiyorduk. Beyaz çarşafların üstündeki lekeler aşklarımızın haritalarıydı. Hangisi biz,hangisi yavru vatan oradan anlıyorduk.

 

(Arka Kapaktan)

 

Yılmaz Erdoğan’ın Vatan gazetesinde ve Aktüel dergisinde Gürbüz Vural takma adıyla yayınladığı yazılardan derlenen bir kitap.

 

altı çizilenler:

 

İyilik kolaydır.Kötülük maharet ister.

İyi olmak için kimseye kötülük yapmamak yeterlidir. Ama kötü olmak için daha çok çalışmalısınız!

 

Öyle çok sevdim ki, o kadar aşkı koyacak yer bulamamıştık ilişkimizin içinde. En büyük sorunumuz da buydu zaten. İlişkimizin içi öyle abuk sabuk şeylerle doluydu ki... Öfke, kıskançlık, liderlik yarışında kullanılacak delici cümleler, küçük yalanlar, büyük yalanlar, orta boy yalanlar, açılınca yatak olan yalanlar, açılınca sorun olan yalanlar.. İlişkimizin içi tıka basa doluydu. Aşkımızı koyacak yer yoktu.


Hos geldiniz sevgili eski sevgililerim. Kabul ediyorum,
aşk, iki sevdalının kötülüğün sınırında tutkuyla buluşmasıydı. Yorucuydu, tehlikeliydi... ne kadar derine inerse ilişki, bazen o kadar derine saklanır yaralar.

 

ben her bahar pişman olurum
güneşe kanar baharlarım
orospu bir gülüşün gamzelerine
yaprakyaprak teslim olurum...


Y. Cumhur Gürbüz

 

Hiçbir yere doğru düzgün uğramadan, uğrasa bile kendini törpületecek, nasırını kalınlaştıracak pişmanlıklar ve an’ı uzatacak sevinçler toplamak için az biraz duraksayan ve sonra stabilize yolda seyrine devam eden bir ömür geçip gitti sandım bu sabah...

 

Dünyadaki tüm devrimlerin ortak yanı önce kavga çıkarıp ardından sürekli barış istemeye başlamalarıdır.

 

Solcular gazete alır, sağcılar ise gazete çıkarırlar.

 

Kötüler atak, iyiler pısırıktır.

 

Bazılarımız giden bazılarımız kalan kısımdadır. Nereden baksan hüzün familyası…

İnsanoğlunun evrim sürecinin devam ettiği kesindir. Ama her zaman maymundan bu yana olmayabilir. Ben nice adam gördüm kesinlikle öküzden gelmişti.

 

İnsanlar götlerinden mucize uydurmaktan vazgeçtikleri gün gözlerinin önündeki binlerce mucizeyi görecekler.

 

  


 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !